Informacja dot. nowych szatni.
     BUDOWA NOWEGO ZAPLECZA NA BOISKU KS "POLONIA" NIEWIADOM
Urząd Miasta Rybnika w dniu 6 października 2016 roku ogłosił przetarg na budowę kontenerowych zapleczy socjalnych na boiskach na terenie Miasta Rybnika z podziałem na zadania:
Zadanie 1: Budowa kontenerowego zaplecza socjalnego na boisku KS Polonia, dz. Niewiadom.
Rozstrzygniecie przetargu, nastąpiło 10 listopada 2016 r. – wtedy ukazała się informacja na BIP UM Rybnik dot. wyboru najkorzystniejszej oferty. Jednak firma, która został wybrana, wycofała się i konieczne było wznowienie procedur przez Miasto Rybnik, w wyniku których 6 grudnia 2016 r. wybrano kolejną firmę, która przystąpiła do przetargu.
Zgodnie z postanowieniami z przetargu (SIWZ) termin wykonania prac to 11 tygodni od daty podpisania umowy z firmą na wykonanie prac - umowa została podpisana 10 stycznia 2017 r. W teorii prace powinny były się zakończyć 29 marca 2017 r., jednak w związku z koniecznością dokonania dodatkowych uzgodnień z Górnośląskim Przedsiębiorstwem Wodociągów, którego przewód o średnicy fi. 1000 mm przebiega w rejonie budowy nowego obiektu, został podpisany aneks z firmą dot. wydłużenia prac do 9 maja 2017 r.
Miasto Rybnik przesłało pismo w tej sprawie do Klubu dnia 4 kwietnia 2017 r.
W piśmie tym czytamy, że po zakończeniu prac zostanie uruchomiona procedura uzyskania decyzji o pozwoleniu na użytkowanie obiektu. Zgodnie z obowiązującym prawem Powiatowy Inspektor Sanitarny oraz Państwowa Straż Pożarna muszą zająć stanowisko w ciągu 14 dni od daty ich powiadamiania, a następnie po uzyskaniu pozytywnych opinii ostateczną decyzję o pozwoleniu na użytkowanie obiektu wydaje Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego.